NetDadı İnternet Filtreleme Programı

İnternet filtreleme ya da bilgisayarı kısatlamak üzerine programlardan biri NetDadi. Çocuğunu ya da çalışanlarını izlemek sınırlamak istiyenler için bire bir. ücretsiz versiyonuyla bile internet filtrelemesini çok başarılı bir şekilde yapıyor.

internet filtreleme

internet filtreleme programlarından K9 ‘u daha önce 20 makinelik bir sınıfta uygulamıştım. Çok başarılı bir program üstüne söyleyecek söz yok.

NetDadı da en az K9 kadar başarılı. Ve artı bir özelliği var ekran görüntülerini kaydediyor. Dilediğiniz gün kadar geriye dönük ekran görüntüsü kaydı tutabilmek süper geldi bana. Tabi diski büyük bir makineye ihtiyaç var :)

Sınıf ortamında yoğun bir testten geçirmedim ama  böyle bir uygulamaya ihtiyacı olan herkese NetDadı’yı öneriyorum. Önermemin en önemli sebebi türkçe arayüz. Size anadilinizle hitap eden bir programı kullanmanız tercih sebebiniz olmalı.

internet filtreleme

Bu tarz programların tümünde bulunan belirli programları engelleme, sadece belli bir süre bilgisayarı ya da interneti kısıtlama NetDadinin  menülerinde de son derece pratik yapılabiliyor.

internet filtreleme

NetDadı internet filtreleme programıyla çocuğunuzun bilgisayar kullanım saatlerini de bilirliye biliyorsunuz. Mesela sadece akşam 6 ve 7 arasında 1 saat bilgisayar kullansın sonra ödevlerine baksın ya da kitap okusun …

Programı indirmek için web sitesine bakabilirsiniz…

Benzer Yazılar
K9 öneren bir yazı
internet filtreleme programlarını kıyaslayan bir yazı
Chip dergisinin programı tanıttığı yazı

Be Sociable, Share!

    Category: Tools - Programs - Comments Off on NetDadı İnternet Filtreleme Programı

    Comments are closed.

    Back to top