Altdotnet

Alternatif .net, altdotnet, alt.net… acaba hangisini kullanarak ifade etsem daha buna bile tam karar vermiş değilim, ama google’da en çok altdotnet aranmış :) ozaman altdotnet diye ifade edesim geliyor. (altdatnet diye de telaffuz etmeyi düşünüyorum)


Geçen hafta bir toplantısına katıldım. Mail grubunun kalitesi, beni insanları buraya davet etmeye itiyor. Şu an grupta çok tadında bir paylaşım var. Eğer .net geliştiriyorsanız mutlaka bu gruba katılın! Bu grupta developerlar birbirlerine yardım ediyor.

Altdotnet nedir? Sorusuna da ben şöyle cevap veriyorum. Altdotnet insanın kendine yakışanı giymesidir. :) developer’ın kendine yakışanı yazmasıdır!

Bana bazen wordpress yakışıyor, giyiyorum :) asp.net geliştiriyoruz diye başka şeylere dokunmamaya yemin etmedik… Cenabı hakkı MS’den razı olsun, ekmek teknemiz. Artıları var, eksileri var. Aman dogmatik bi şekilde illa asp.net illa csharp demeyelim. İlla java, php hiç demeyelim. :P

Altdotnet, en iyi pratikleri (best practicies) takip etmektir. Kendini tekrar etmemektir. Farklı şeyler denemekten korkmamaktır. Öğrenmekten yılmamaktır. Öğretmekten yılmamaktır.

Alternatif örnek olmaktır!

altdotnet mail grubu, altdotnetturkiye

Be Sociable, Share!

    Category: Something - Comments Off on Altdotnet

    Comments are closed.

    Back to top