Tuzla’ya Bisikletle Gitmek

Bu yazı Doğa Gezginleri Mail Grubunda Anı Olarak Yazılmıştı.

Sabah erkenden kalkan 4 gedikli gezgin bisikletlerine atlayıp basarlar pedala. Eyüp ilk yola çıkandır. Eyüp, Eyüpte oturmaktadır. Eyüplü Eyüp’tür lakabı. Sıkı pedal basar.

Mahmut Abi ve Emre Üsküdarda Eyüple buluşup feneryoluna kadar Mahmut Abi’nin panelvanıyla gelirler. Saat 11 gibi Feneryolunda Serdar’la buluşup başlarlar laflaya laflaya pedal çevirmeye. Km sıfırlanır.

Göz açıp kapayıncaya kadar kartala gelinmiş olur. Bu durum ilk uzun bisiklet binişini yaşıyan serdar’ı çok şaşırtır. Başlangıçta acaba nasıl dağılcam ben diye düşünmesine rağmen geldiği noktada hiç dağılmamıştır. Sadece biraz sele sancısı nüks etmiştir o kadar :)

Tuzlaya gelindiğinde “sahile nasıl iniyoduk biz?” Şaşırmacası yaşar ekip. Serdar soldan gidelim daha kısa der. Ama yanlış hatırlıyodur. Fazladan bir yokuş çıkılmasına sebebiyet verir bu şaşırmaca. Sahil yolu bitip Kafanız karışınca İ.T.Ü. Denizcilik fakültesi oklarını takip edinsiz.

Yanlış girilen yol serdar’ın okulunun önünden geçmesini sağlar yıllar sonra okuduğu lisenin önünden geçer serdar. Yanlış sapıldığına üzülmez.

Saat 2 gibi Tuzla sahilde, bir köftecide olur ekip. (36 ↑ km) Kişi başı 1,5 porsiyon karışık köfte söylerler. Sonra pişman olurlar :) fazla gelir yedikleri.

1 saat yemek ve dinlenme molasından sonra başlarlar tekrar pedal çevirmeye. Dragosa kadar çok az mola vererek ilerlerler. Dragosta bir çay molası verirler. Kaz Dağları anılarını anlatır Serdar. Kıskandırır diğerlerini. :)

Sonra başlarlar tekrar pedal çevirmeye, feneryoluna giderler. Baya yorulmuşlardır artık … Serdar 6:30 gibi evinde olmuştur. Ertesi gün için çantasını hazırlar ve mışıl mışıl uyur.

Be Sociable, Share!

    Category: Anı - Comments Off on Tuzla’ya Bisikletle Gitmek

    Comments are closed.

    Back to top