Doğanın Kötü Gün Dostları

Havaların kötü olduğu zamanlarda doğa yanlız ve boynu bükük kalıyor. Gerçe kötü demeyelim soğuk havalarda diyelim. Hava neden kötü olsun hava hep iyi :) Soğuk olması bizim için zor diye kötü olduğu düşünülemez :) Doğa bu durumundan rahatsız değildir heralde?

Biz bu haftasonu biraz daha sert bir etkinlik yapmak istedik. Hakan, Akın, İbrahim ve benden oluşan 4 kişilik bir ekiple Güvenli köyünden Yeni gürleye gitmek istedik.

Ancak araç Güvenli’ye ulaşamayınca Adliye’den başlamak zorunda kaldık. Güvenli’ye 5km uzakta başladık rotaya. 500 metreden 1000 civarına geldiğimizde planladığımız rotayı 3 gece kalsak anca bitirebileceğimizi anladık :) Kar hızımızı baya kesti. Zaman zaman belimize kadar gömülebilecek yerlerde bulduk ama genelde dizimize kadar batarak yürüdük.

3 gece kalabilecek durumda olmadığımızdan Fevziye’ye varıp öyle bitirelim diye düşündük. Malum Pazartesi sabahı iş var :) Fakat oda olmadı Fevziye’de uzak kaldı. Minibüsün de bize ulaşımını düşünüp Hamidiye köyüne inmeye karar verdik. Saat 5 gibi Hamidiye köyü kahvesinde zeytinyağlı sarmalarımızı yiyerek aracı beklemeye başladık.

Araba bize gelemedi yanlız. Bizde Katırlı köyünü aşıp arabaya gittik. Eve dönüş sorunsuzdu ama bu katırlı köyünü aşıp arabaya gittik kısmı sürpriz bi 6-7 km verdi bize :)

Uzun zamandır böyle keyifli bir faaliyet yapmamıştım. Bir sonrakini iple çekiyorum…

Be Sociable, Share!

    Category: Anı - Comments Off on Doğanın Kötü Gün Dostları

    Comments are closed.

    Back to top